سفیران ملل
خانه / ویزا آلمان / اخذ ویزای شینگن آلمان

اخذ ویزای شینگن آلمان

برای اخذ ویزای شینگن آلمان باید به مراکز ویزا، سفارت و کنسولگری آلمان مراجعه کرد. این ویزا در واقع همان ویزای توریستی گردشگران است.
امروزه برای بسیاری از ایرانیان دریافت ویزای شینگن تضمینی برای مسافرت یا مهاجرت به چالش تبدیل شده است. چرا که بسیاریاز شرکت های مهاجرتی و اخذ ویزا ادعای دادن ویزای تضمینی شینگن را میکنند در صورتی که بعد از دریافت هزینه ها این کار را به درستی انجام نمی دهند.
در این مقاله سعی کردیم برای متقاضیان، دریافت ویزای شینگن تضمینی را بررسی کنیم.

ویزای شینگن به چه کشورهایی تعلق می گیرد؟

۲۶ کشور اروپایی جرء حوزه شینگن هستند. یعنی شهروندان این ۲۶ کشور بدون هیچ محدودیتی می توانند در این کشورها تردد کنند و افراد خارج از این حوزه با دریافت ویزای شینگن می توانند به این کشور ها برای سفرهای کاری، توریستی و … وارد شوند.

اخذ ویزای شینگن آلمان

چرا ویزای شینگن باید تضمینی باشد؟

وقتی که مدارک، شرایط و زمان بندی تقاضی مورد قبول کنسولگری نباشد درخواست اخذ ویزای شینگن او رد می شود. بدلیل اینکه پروسه اقدام و اخذ ویزای شینگن آلمان طولانی بود به همین دلیل ویزای تضمینی شینگن به وجود آمد تا احتمال پذیرش متقاضیان را افزایش دهد.
به همین علت بسیاری از آژانس ها و موسسه های اخذ ویزا از این فرصت برای تبلیغات خود استفاده کردند و قول دریافت ویزای تضمینی را به متقاضیان می دهند. که در نهایت تضمین پذیرش صد در صدی صورت نمی گیرد.
اصطلاح تضمینی بدین معنی است که موسسه مورد نظر تمام تلاش خود را به کار گیرد تا درصد رد شدن متقاضی کاهش یابد و میزان پذیرش او افزایش یابد. یعنی این سازمان یا موسسه تضمین می کند در مقابل هزینه ای که از شما گرفته اخذ ویزای شما و پذیرش متقاضی صد در صد است.
در اینصورت اگر دریافت ویزای شینگن شما با مشکل رو برو شد و در نهایت رد شد میتوانید طبق قرار داد و از طریق قانونی تمام هزینه هایی که پرداخت کرده اید را دریافت نمایید.
به دلیل هزینه های زیاد این ویزا قرارداد با این آژانس ها اهمیت زیادی دارد و بهتر است قیبل این کار با آگاهی از هرینه ها و این ویزا بدنیال موسسه ای باشید که بتواند این ویزا را تضمینی برای شما دریافت کند. هزینه ی این ویزا به توافقات میان متقاضی و عامل ویزای تضمینی شینگن بستگی دارد.

اخذ ویزای شینگن آلمان

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن آلمان

این ویزا کوتاه مدت و اعتبار آن ۹۰ روز است.

 • تکمیل فرم به درخواست به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • عکس با سایز گذرنامه
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی شینگن
 • اثبات محل اقامت
 • اثبات توان مالی
 • اثبات وضعیت مدنی
 • ارائه دعوت نامه و نامه هدف رفتن به این کشور
 • اسناد ملکی و مدارک شغلی

اخذ ویزای شینگن آلمان

اخذ ویزای شینگن آلمان در مدل های زیر صادر می شود:

 • نوع A: ویزای ترانزیت است یعنی متقاضی حق خروج از فرودگاه را ندارد و فقط می تواند در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشور خود شود.
 • نوع B: ویزای عبور است یعنی متقاضی حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید و از راه زمینی خود را به منطقه غیر شینگن برساند.
 • نوع C: ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان از این طریق خود را به منطقه شینگن می رسانند.
 • نوع D: ویزای بلند مدت است که بیشتر مورد استفاده تجار است تا بتوانند چندین بار در طی سال به شینگن وارد و خارج شوند.

ویزای شینگن برای مدت زمان ۹۰ روز است و اگر متقاضی بخواهد بیش از نود روز در این کشور بماند دیگر به ویزای شینگن نیازی نیست و باید درخواست اقامت بدهد. پس باید از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامت خود باشد.
لازم به ذکر است که شخصی که ۹۰ روز کامل از ویزای شینگن خود استفاده کرده باشد در این کشور اقامت کند حتما باید ۳ ماه از شینگن دور باشد تا بتواند دوباره این ویزا را دریافت کند. البته با داشتن شرایط ویژه می شود ویزای شینگن را به مدت یکسال دریافت کرد.
مسافر شینگن باید خود را در رابطه با سوالات احتمالی مانند هدف از سفر و توانایی مالی برای پرداخت هزینه های خود و آدرس محل اقامت را داشته باشد.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

گرفتن ویزا کار آلمان

گرفتن ویزا کار آلمان

کار در آلمان برای ایرانیان یک مزیت بزرگ است زیرا از طریق آن میتوانند به …